فارس ، شیراز ، شهرک گلستان شمالی ، روبه روی کوچه مساوات ۲
09024030211

آشنایی با تجهیزات ورزش بیلیارد

 

 

همان طور که می دانید هر ورزشی نیاز به ابزار و تجهیزات مخصوص به خودش دارد. ورزش بیلیارد نیز که یکی از ورزش های محبوب در سراسر جهان است، تجهیزات مخصوصی دارد که برای انجام این بازی باید آن ها را تهیه نمود. ابزار و تجهیزات مهم ورزش و بازی بیلیارد عبارتست از میز بیلیارد، چوب بیلیارد، توپ بیلیارد و راک. همچنین نورپردازی برای میز بیلیارد نیز یکی از ضروریات این ورزش می باشد. در ادامه ی این مقاله بیش تر در رابطه با ابزار ورزش بیلیارد صحبت خواهیم کرد.

 

آشنایی با تجهیزات ورزش بیلیارد

 

میز بیلیارد

اولین ابزار مورد نیاز برای بازی بیلیارد، میز بیلیارد است. میز بیلیارد یک میز مسنطیل شکل با ابعاد 137 در 274 سانتیمتر است که توسط پارچه ای سبز رنگ از جنس پشم و پلی استر پوشانده شده است. میز بیلیارد دارای 6 حفره است که 4 حفره در گوشه های آن و 2 حفره در وسط آن قرار گرفته اند. دور تا دور میز بیلیارد یک حاشیه با پهنای زیاد وجود دارد که به منظور تسلط بیش تر بازیکنان بر توپ ها تعبیه شده است. در دو طرف میز بیلیارد و وسط آن ها یک قسمت دایره ای شکل به رنگ سفید وجود دارد که هنگام شروع بازی توپ روی آن ها قرار می گیرد.

 

چوب بیلیارد

چوب بیلیارد ابزاری است که توسط آن بازیکنان به توپ ضربه می زنند. سایز چوب بیلیارد 147 سانتیمتر و وزن آن بین 510 تا 595 گرم است و دارای سه قسمت نوک، بدنه و دسته می باشد. نوک چوب قسمت سفید رنگ آن از جنس کائوچو، بدنه قسمت صاف و صیقلی و بلند آن و دسته نیز قسمت پهن تر و مخروطی شکل آن است.

 

توپ بیلیارد

توپ بیلیارد از اجزای دیگر این بازی می باشد که از جنس پلی استر هستند و به همین دلیل نیز از قیمت مناسبی برخوردار می باشند. البته در گذشته توپ بیلیارد را از جنس عاج و خاک رس می ساختند که هزینه بیش تری نیز داشت. وزن توپ بازی بیلیارد 170 گرم و قطر آن بین 3.5 تا 5 سانتیمتر می باشد.

 

راک بیلیارد

راک بیلیارد وسیله ای به شکل مثلث و سه گوش است که توسط آن بازیکنان توپ ها را روی میز مرتب می کنند. تمام توپ های بازی بیلیارد باید در راک قرار گرفته و در قسمت سفید رنگ و انتهایی میز تنظیم شوند.

 

گچ بیلیارد

گچ بیلیارد نیز ابزار دیگری است که حین بازی بیلیارد از آن استفاده می شود. بازیکنان نوک چوب را که از جنس کائوچو است با گچ تماس می دهند تا ضربه زدن به توپ راحت تر شده و توپ به چوب بچسبد. در نتیجه ی این کار، بازیکنان می توانند ضربه ی دقیق تری بزنند.

 

در پایان لازم به ذکر است که شما می توانید انواع میز بیلیارد و ابزار و تجهیزات آن را از شرکت یکه سازان، یکی از تولید کنندگان برتر میز بیلیارد در شیراز تهیه نمایید. به این منظور با شماره 09024030211 تماس حاصل نمایید.

 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر