فارس ، شیراز ، شهرک گلستان شمالی ، روبه روی کوچه مساوات ۲
09024030211

آموزش بازی فوتبال دستی

 

 

فوتبال دستی یک بازی شاد و مهیج است و برای پرورش روحیه ی تیمی بسیار مناسب می باشد. اگر چه از فوتبال دستی به عنوان بازی یاد می کنیم اما در واقع یکی از ورزش های حرفه ای در سراسر جهان محصوب می شود. حتی این ورزش تیم ملی و فدراسیون جهانی نیز دارد. پس یک انتخاب خوب برای دورهمی های دوستانه و خانوادگی می باشد، چرا که هم بازی است و هم ورزش. اما اگر با چگونگی بازی فوتبال دستی آشنایی ندارید، همراه این مقاله از وبسایت یکه سازان، مرکز خرید و فروش میز فوتبال دستی در شیراز با موضوع آموزش بازی فوتبال دستی باشید تا آن را یاد بگیریم.

 

آموزش بازی فوتبال دستی

 

هدف بازی چیست؟

هر بازی هدفی را دنبال می کند. در فوتبال دستی نیز هدف بازیکنان آن گل زدن به دورازه ی حریف می باشد. این کار توسط جابجا کردن آدمک های روی میز که برای هدایت توپ به سمت دروازه تلاش می کنند، انجام می شود. دقیقا مثل فوتبال است، با این تفاوت که روی میز انجام می شود.

 

چه مهارت هایی نیاز است؟

مهم ترین مهارتی که برای بازی فوتبال دستی نیاز دارید، ضربه زدن به توپ و گل کردن آن است. همچنین پاسکاری بین میله ها، دفاع در مقابل شوت و پاس حریف به سمت دروازه و سرعت عمل نیز در این بازی بسیار مهم است. در انجام این بازی به صورت تیمی نیاز به مهارت روحیه ی تیمی نیز دارید.

 

بازی چگونه انجام می شود.

حالا که با هدف و مهارت های این بازی آشنا شدیم، وقت آن رسیده که نحوه ی انجام آن را نیز بررسی کنیم. بازی فوتبال دستی به وطر معمول دارای 5 گیم می باشد که برنده ی هر گیم باید 5 گل بزند. در واقع هر تیمی که زود تر به 5 گل برسد، گیم را برده است. در نهایت نیز تیمی که 3 گیم یا بیشتر از 5 گیم را ببرد، برنده ی نهایی مسابقه است. البته این بازی را می توان به صورت 3 گیم نیز برگزار کرد که برنده ی نهایی باید 2 گیم یا بیش تر را ببرد.

این بازی به صورت انفرادی، دوبل و تیمی انجام می شود. انفرادی یعنی یک بازیکن در مقابل یک بازیکن، دوبل به معنای دو بازیکن مقابل دو بازیکن و تیمی به صورت 4 تا 4 بازیکن در مقابل 4 تا 6 بازیکن، می باشد. طبیعتا هر چه تعداد بیشتر باشد، بازی راحت تر می شود؛ چرا که تعداد نفرات بیشتری کنترل میله ها را به دست می گیرند.

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر