فارس ، شیراز ، شهرک گلستان شمالی ، روبه روی کوچه مساوات ۲
09024030211

انواع بازی های بیلیارد

 

 

شاید فکر کنید بیلیارد یک بازی مشخص با قوانین یکسان است. اما باید بگوییم که بازی های مختلف و متفاوتی از بیلیارد مشتق شده است که هر کدام جذابیت خاص خودش را دارد. انواع بازی های بیلیارد را می توان به سه رشته ی پول (pool)، اسنوکر (Snooker) و کارامبول (carom ball) تقسیم بندی کرد. البته علاوه بر این موارد، انواع بازی های بیلیارد دیگری نیز وجود دارد که برخی رسمی و برخی ساخته ی دست باشگاه های بیلیارد است. در ادامه ی این مقاله قصد داریم با معروف ترین بازی های بیلیارد که نام بردیم بیشتر آشنا شویم.

شما عزیزان می توانید برای خرید و فروش بیلیارد در شیراز از شرکت یکه سازان با قیمت و کیفیت مناسب با ما در ارتباط باشید.

 

انواع بازی های بیلیارد

 

انواع بازی های بیلیارد – پول (pool)

بازی بیلیارد پول خود به سه زیر شاخه ی ایت بال (8 ball)، ناین بال  (9 ball)و تن بال (10 ball) تقسیم می شود. البته معروف ترین و محبوب ترین آن همان ایت بال است. تفاوت این سه شاخه ی بازی بیلیارد در تعداد توپ ها و قوانین مربوط به آن هاست. در بازی بیلیارد ایت بال همانطور که از نامش پیداست، هر بازیکن 8 توپ دارد که در مجموع 16 توپ می شود. بازیکنان باید این 8 توپ را داخل سبد میز بیلیارد بیندازند. البته توپ شماره 8 باید در پایان بازی وارد سبد شود. بازی های بیلیارد ناین بال و تن بال نیز هرکدام به ترتیب 9 و 10 توپ دارند. در بازی بیلیارد پول یک توپ نیز به نام کیوبال وجود دارد.

 

انواع بازی های بیلیارد - اسنوکر (Snooker)

اسنوکر یکی از پر طرفدار ترین انواع بازی های بیلیارد است. این بازی اولین بار در هند توسط سربازان ارتش انگلستان ظهور کرد. می توان گفت بازی اسنوکر نسبت به دیگر بازی های بیلیارد متفاوت تر و سخت تر است. میز بیلیارد بازی اسنوکر نیز نسبت به بازی های دیگر بزرگ تر است. این بازی با 22 توپ بیلیارد انجام می شود و بازی نسبتا وقت گیری است. قوانین بازی بیلیارد اسنوکر نیز با بازی های دیگر بسیار متفاوت است.

 

انواع بازی های بیلیارد - کارامبول (carom ball)

بازی کارامبول اختراع فرانسوی هاست که آن را روی میز بیلیارد بدون سوراخ انجام می دهند. بنابراین میز این بازی تفاوت بسیار زیادی با دیگر میز های بازی بیلیارد دارد. بازی بیلیارد کرامبول خود به سه زیر شاخه ی balkline  ، one-cushion  ،  three           cushion تقسیم بندی می شود. این بازی طرفداران زیادی ندارد و حتی بیش تر افراد آن را نمی شناسند.

 

 

 

 

برای سفارش میز بیلیارد مورد نظر خود با ما در تماس باشید.

 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر