فارس ، شیراز ، شهرک گلستان شمالی ، روبه روی کوچه مساوات ۲
09024030211

بازی مهیج ایر هاکی

 

ایرهاکی یک نوع بازی سرعتی با هیجان بالا است که با استفاده از یک دیسک و دو دستگیره برای دو بازیکن انجام می شود. وظیفه هر بازیکن جلوگیری از ورود دیسک به حفره ای مشابه دروازه و وارد کردن آن دیسک به گل رقیب است. سرعت عمل در این بازی یکی از مهم ترین علل برنده شدن است.

 

میز ایرهاکی

 

تجهیزات ایرهاکی

  • میز ایرهاکی انواع مختلفی دارد که پایه ای ترین آن یک میز بزرگ با اصطکاک بالا و وجود نرده هایی در اطراف آن برای جلوگیری از خروج دیسک بازی به بیرون است.
  • وسیله های کوچک بازی که در انگلیسی به آن ها مهاجم (stricker) یا دروازه بان  گفته می شود از یک دسته ساده متصل به سطح صاف ساخته شده است.  
  • دیسک بازی در انگلیسی pucks نیز در رنگ های قرمز آبی و زرد از جنس های مختلف مثل پلاستیک و رزین پلی کربنات ساخته می شوند . این دیسک ها می توانند در شکل های مختلفی مثل مثلث، مربع شش ضلعی و هشت ضلعی ساخته شوند اما رایج ترین شکل آن دایره است.

 

تاریخچه بازی ایرهاکی

 تاریخچه این بازی برخلاف بازی هایی مثل بیلیارد که پیشینه ی قدیمی دارد قدیمی نیست. ایده ی اولیه ی اولین بار توسط شرکت سگا در یک بازی مشابه با ایرهاکی پیاده سازی شد. اختراع میز این بازی در ابتدا برای اهدافی غیر مربوط با بازی ایرهاکی طراحی شده بود. بعد از آن گروهی از کارمندان یک شرکت بیلیارد به نام brunswickbilliards در یکی از شهرهای آلمان میز ایرهاکی را به صورت فیزیکی ساختند اما آن ساخت آن میز به دلیل عدم وجود اصطکاک شکست خورد و تا سال ها بعد که شخص دیگری دوباره آن را بازسازی کرد کنار گذاشته شد.

 

میز ایرهاکی قدیمی

 

مسابقات

بعد از گذشت سال ها بعد و با تبلیغات گسترده انجمن بازیکنان تگزاس در دانشگاه ها و بارها بر روی این بازی بالاخره علاقمندان این ورزش به تشکیل انجمن های هواداران ایرهاکی پرداختند و در سال 2015 انجمن بازیکنان ایرهاکی آمریکا معرفی شد. مسابقات رسمی که سالانه برگزار می شود و توسط انجمن هاکی روی میز هوایی ایالات متحده (USAA) قضاوت می شود. در خارج از ایالات متحده آمریکا ، این یک ورزش رسمی نیست ، اما بازی ایرهاکی پایه اصلی بازی های تفریحی ، بارها و اماکن تفریحی در سراسر جهان است.

برای سفارش و خرید میز ایر هاکی در شیراز می توانید با ما تماس بگیرید و با میز ایرهاکی هیجان و شادی را برای جمع های خانوادگی و دوستانه ی خود به ارمغان آورید.

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر