فارس ، شیراز ، شهرک گلستان شمالی ، روبه روی کوچه مساوات ۲
09024030211

مواد اولیه در ساخت میز بیلیارد

 

 

اگر چه میز های بیلیارد در انواع مختلفی وجود دارند اما نحوه ساخت آن ها و همچنین نوع مواد اولیه در ساخت میز بیلیارد یکسان است. تفاوت های انواع میز های بیلیارد می تواند در سایز، جنس و نوع مواد باشد که هر فردی بنا به سلیقه ی خود از آن ها در ساخت میز بیلیارد استفاده می کند. همچنین نوع مواد اولیه می تواند در قیمت گذاری برای میز بیلیارد نیز بسیار موثر باشد. بدیهی است که هر چه از مواد اولیه ی مرغوب تری استفاده شود، قیمت میز بیلیارد نیز بالا تر است. در این مقاله از وبسایت یکه سازان ایران، تولید کننده میز بیلیارد در شیراز، به معرفی مواد اولیه به کار رفته در میز بیلیارد می پردازیم.

 

مواد اولیه در ساخت میز بیلیارد

 

بدنه میز بیلیارد

بدنه میز بیلیارد همان بخش زیرین آن است که سطح میز روی آن سوار شده و وزن آن را تحمل می کند. بنابراین بدنه باید جنس بسیار محکمی داشته و از استحکام بالایی برخوردار باشد. معمولا ماده اولیه برای بدنه میز بیلیارد، چوب است.

 

سطح میز بیلیارد

سطح و یا کف میز بیلیارد قسمتی است که بازی روی آن انجام می شود. این بخش به میدان بازی نیز معروف است. برای ساختن سطح میز بیلیارد از ماده اولیه ی سنگ استفاده می شود.

 

ریل و باند میز بیلیارد

ریل میز بیلیارد همان حاشیه ای است که دور تا دور میز را فراگرفته است. معمولا میز های بیلیارد دارای 6 ریل هستند که در طول و عرض آن قرار دارد. باند های میز بیلیارد نیز نواری هستند که در کنار ریل قرار گرفته اند. معمولا برای ساخت ریل از چوب و برای ساخت باند از پلاستیک استفاده می شود.

 

پارچه میز بیلیارد

پارچه میز بیلیارد پارچه ای است که روی سطح میز یعنی سنگ کشیده می شود. برای اینکه میز بیلیارد برای بازی آماده شود باید با این پارچه پوشانده شود. معمولا برای این قسمت از پارچه ای ضخیم و به رنگ سبز که به آن ماهوت می گویند، استفاده می کنند. اما در صورت درخواست مشتری به رنگ های دیگر نیز قابل اجراست. عموما جنس پارچه میز بیلیارد از پشم و یا ترکیب پشم و نایلون است.

 

پاکت میز بیلیارد

پاکت میز بیلیارد همان سوراخ ها و حفره هایی که در اطراف میز قرار دارند، می باشند. این حفره های برای ورود توپ ها به دورن آن است که در 6 گوشه ی میز قرار گرفته است. جنس این پاکت ها از پلاستیک فشرده و به رنگ مشکی هستند.

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر