فارس ، شیراز ، شهرک گلستان شمالی ، روبه روی کوچه مساوات ۲
09024030211

همه چیز در مورد فوتبال دستی

 

 فوتبال دستی بازی بسیار مهیجی که با استفاده از میز مخصوص فوتبال دستی توسط دو یا چهار بازیکن انجام می شود. میز فوتبال دستی در ابعاد متفاوتی ساخته می شود و نوع اولیه و ساده ی آن دارای آدمک هایی از جنس پلاستیک است که با میله آهنی به میز چوبی تعبیه شده اند. برای انجام بازی به توپ مخصوص فوتبال دستی نیاز است که در دو نوع معمولی و سرعتی ساخته می شود. تفاوت این دو نوع توپ در جنس توپ ساخته شده است که باعث افزایش سرعت توپ خواهد شد.

برای برد در این بازی فرد یا گروهی که تعداد گل بیشتری را در دروازه حریف وارد کند برنده خواهد شد.

 

فوتبال دستی

 

تاریخچه فوتبال دستی

گفته می شود که اولین بار در سال 1921 فوتبال دستی با نام foosball در پی علاقه ی مردم انگلستان به فوتبال ثبت شده و طراحی آن با الهام از جعبه کبریت صورت گرفته است. با این حال چند سال بعد یک روزنامه ی بلژیکی ادعا کرد که فوتبال دستی برای اولین بار در دهه 1930 میلادی توسط مردی در آلمان اختراع شدو لوسین روزنگارت پدربزرگ مخترع فوتبال دستی هنگامی که به دنبال وسیله ای برای سرگرمی نوه های خود برای فصل زمستان بود به فکر ساخت فوتبال دستی افتاد. این بازی به سرعت محبوبیت خاصی در میان طرفداران خاص خود یافت و اکنون جزو یکی از هیجان انگیز ترین بازی های رو میزی می باشد.

 

مسابقات فوتبال دستی

فوتبال دستی معمولا برای سرگرمی و تفریح و با قوانین ساده میان دوستان انجام می شود اما جالب است بدانید که این بازی با قوانین کاملا رسمی در مسابقات بین المللی برگزار می شود. در مسابقات جام جهانی سال 2013 که در فرانسه برگزار شد تقریبا 300 بازیکن از 30 کشور جهان در رقابت فوتبال دستی ITSF (فدراسیون جهانی فوتبال دستی) که ایالات متحده برنده این مسابقات شد.

 

مسابقات جهانی فوتبال دستی

 

میز فوتبال دستی

میز فوتبال دستی در مدل های بسیاری طراحی و ساخته می شود که هریک مزیت های خود را دارند. در میان برندهای مختلف میز فوتبال دستی ، پنج مارک استاندارد توسط فدراسیون جهانی فوتبال دستی (ITSF) به رسمیت شناخته شد. برای خرید بهترین میز فوتبال دستی در شیراز می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید و از مشاوره در مورد جنس، کیفیت، اندازه و ابعاد میز قوتبال دستی یکه سازان بهره ببرید.

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر